Sig Sauer P220 Legion 10mm Auto 5" Bbl Gray DA/SA Pistol 1/(3) 8rd Mags & XRAY3 220R5-10-LEGION-R2
16 Reviews
Compare Prices
Price Alert
Action
Double Action/Single Action
Barrel Length
5 inches
Caliber
10mm Auto
Capacity
8
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Notify
Compare prices
Specification
Reviews (16)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
AmmunitionDepot
In stock
Visit Store
AR15Discounts
In stock
Visit Store
BattleHawk Armory
DEGuns
FirearmsDepot
GrabAGun
GritrSports
Guns.com
PrimaryArms
ShootersChoiceSC
Shooting Surplus
Sportsmans Outdoor Superstore
TheArmories
DirtyBirdUSA
Out of stock
EuroOptic
Out of stock
ImpactGuns
Palmetto State Armory
Pro2A Tactical
ScopeList
Sportsman's Warehouse
GUN.DEALS
View More At Gun.deals
Action
Double Action/Single Action
Barrel
Barrel Length
5 inches
Bolt
Optics Ready
No
Caliber
10mm Auto
Capacity
8
Dimensions
Overall Length
8.8"
Frame
Frame Finish
Legion Gray
Frame Material
Alloy
Frame Size
Full Size
General
Finish Per Color
Black
Model
sig sauer p220
legion}
sig sauer legion
}
sig sauer p220
State Compliance
New York CompliantColorado CompliantWashington Compliant
Type
Centerfire
Grip
Grips
Black G10 Grips
Hand Orientation
Right-Handed
Magazine
Magazines Included
3
Rounds
Rounds
Sights
Pistol Night Sights
Yes
Sights
XRAY3 Day/Night Sights
Slide
Slide
Stainless Steel
Slide Finish
Legion Gray
Leave a review:
Submit
Back In Stock
Notify
Related Products
(0)
B&T USW-P 9mm M13.5LH Thread Striker-Fired OR Pistol w/(1) 17rd & (1) 19rd Mags BT-490002
Semi-Auto
4.96 inches
9×19mm Parabellum
17+1
From:
5
View Product
(0)
Kimber 1911 Custom Rapide (Scorpius) 10mm 8rd Pistol 3000426
Semi-Auto
5in
10mm Auto
Kimpro Black
From:
14
View Product
Uberti 1875 No. 3 2nd Model Top-Break Outlaws & Lawmen "Schofield Hardin" .45 Colt 7" Bbl C/H Frame Blued Revolver 356720
Single Action
12.8"