Sig Sauer P220 Legion 10mm Auto Gray SAO Pistol w/(3) 8rd Mags 220R5-10-LEGION-SAO-R2
1 Reviews
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
5
Caliber
10mm Auto
Capacity
8
Finish Per Color
Gray
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Notify
Compare prices
Specification
Reviews (1)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
BattleHawk Armory
In stock
Visit Store
BudsGunShop
In stock
Visit Store
EuroOptic
FirearmsDepot
Guns.com
ImpactGuns
PrimaryArms
Pro2A Tactical
Shooting Surplus
TheArmories
TheRealGrit
DEGuns
Out of stock
GrabAGun
Out of stock
GritrSports
Palmetto State Armory
ScopeList
ShootersChoiceSC
Sportsmans Outdoor Superstore
GUN.DEALS
View More At Gun.deals
Action
Semi-Auto
Barrel
Barrel Length
5
Bolt
Optics Ready
Yes
Caliber
10mm Auto
Capacity
8
Dimensions
Overall Length
8.8"
Frame
Frame Finish
Gray
Frame Material
Alloy
General
Finish Per Color
Model
sig sauer p220
legion}
sig sauer legion
}
sig sauer p220
Type
Semi Auto Handguns
Grip
Grips
Black G10 w / Legion Medallion
Hand Orientation
Right-Handed
Magazine
Magazine Type
OEM
Magazines Included
3
Rounds
Rounds
Safety
Safety
Manual Safety
Sights
Pistol Night Sights
Yes
Sights
XRAY3 Day/Night
Slide
Slide Finish
Slide Material
Stainless Steel
Leave a review:
Submit
Back In Stock
Notify
Related Products
(16)
Sig Sauer P220 Legion 10mm Auto 5" Bbl Gray DA/SA Pistol 1/(3) 8rd Mags & XRAY3 220R5-10-LEGION-R2
Double Action/Single Action
5 inches
10mm Auto
Black
From:
20
View Product
(0)
B&T USW-P 9mm M13.5LH Thread Striker-Fired OR Pistol w/(1) 17rd & (1) 19rd Mags BT-490002
4.96 inches
9×19mm Parabellum
17+1
From:
View Product
(0)
Kimber 1911 Custom Rapide (Scorpius) 10mm 8rd Pistol 3000426
5in
10mm Auto
Kimpro Black
14
Uberti 1875 No. 3 2nd Model Top-Break Outlaws & Lawmen "Schofield Hardin" .45 Colt 7" Bbl C/H Frame Blued Revolver 356720
Single Action
12.8"