Sig Sauer P226 9mm Pistol, Night Sights u2013 E26R-9-BSS
Compare Prices
Price Alert
Action
Double Action/Single Action
Barrel Length
4.4"
Caliber
9×19mm Parabellum
Capacity
15
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Notify
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
Cabelas
Out of stock
Visit Store
Academy
Out of stock
Visit Store
AR15Discounts
GritrSports
Palmetto State Armory
Sportsmans Outdoor Superstore
GUN.DEALS
View More At Gun.deals
Action
Double Action/Single Action
Barrel
Barrel Length
4.4"
Caliber
9×19mm Parabellum
Capacity
15
Dimensions
Overall Height
5.5"
Overall Length
7.7"
Overall Width
1.5"
Frame
Frame Finish
Black Hard Anodized
General
Finish Per Color
Black
Model
sig sauer p226
Grip
Grips
One-piece ergo grip
Rounds
Rounds
Sights
Sight Radius
6-3/10"
Sights
SIGLITE® Night Sights
Slide
Slide Finish
Nitron®
Leave a review:
Submit
Back In Stock
Notify
Related Products
(0)
Mossberg 940 Pro Sporting 12 Ga, 3" Chamber 30" Barrel, Black Rec, Walnut Furniture, 4rd
Semi-Auto
30"
12 Gauge
4
Satin
From:
12
View Product
Mossberg 940 Pro 12 Ga, 3" Chamber 28" Barrel, Gray Rec, Black Synthetic, 4rd
Semi-Auto
26"
12 Gauge
4
From:
View Product
Springfield Armory PC9107L18 1911 TRP 45 ACP 5" 7+1 Stainless Steel Black G10 Grip
5"
.45 ACP
7+1
Stainless
7
5
Sprgfld 10Mm TRP Longslide BLK NS PC9610L18
6"
10mm Auto