Sig Sauer P365 Rose XL Comp 9mm 3.1" Bbl Pistol Kit w/(2) 10rd Mags, Vaultek Lifepod Pistol Safe, Dummy Rounds & QuickStart Guide 365XL-9-ROSE-MS-10
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
3.1"
Caliber
9×19mm Parabellum
Capacity
10+1
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Notify
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
BattleHawk Armory
In stock
Visit Store
BudsGunShop
In stock
Visit Store
DEGuns
EuroOptic
FirearmsDepot
GlobalOrdnance
GrabAGun
GritrSports
Guns.com
ImpactGuns
PrimaryArms
ScopeList
Shooting Surplus
TacticalShit
TheArmories
TheRealGrit
Palmetto State Armory
Out of stock
Pro2A Tactical
Out of stock
Sportsman's Warehouse
GUN.DEALS
View More At Gun.deals
Action
Semi-Auto
Barrel
Barrel Length
3.1"
Barrel Material
Steel
Bolt
Optics Ready
Yes
Caliber
9×19mm Parabellum
Capacity
10+1
Dimensions
Overall Length
6.6"
Frame
Frame Finish
Black
Frame Material
Polymer
General
Finish Per Color
Model
sig sauer p365
xl}
sig sauer p365
State Compliance
New York CompliantColorado CompliantWashington Compliant
Type
Centerfire
Grip
Grips
LXG Laser Engraved Polymer Grips
Hand Orientation
Right-Handed
Magazine
Magazines Included
2
Rounds
Rounds
10
Safety
Safety
Manual
Sights
Pistol Night Sights
Yes
Sights
X-RAY3 Day/Night Sights
Slide
Slide Finish
Nitron
Slide Material
Stainless Steel
Trigger
Trigger
Rose XSeries Straight
Leave a review:
Submit
Back In Stock
Notify
Related Products
(0)
357 Mag - 158 Grain JHP - Black Hills Ammunition - 50 Rounds
.357 Mag
50
From:
3
View Product
(0)
Heritage Rough Rider Farmers Daughter .22 LR 4.75" Barrel 6-Rounds
Revolver
4.75in
.22 LR
6
From:
5
View Product
Rock River Arms LAR-15M Operator DMR 5.56 / .223 Rem 16" Barrel 30-Rounds
16
5.56×45mm NATO
30+1
8
Girsan Mc1911 10mm Comp 4.4" 9Rd Commander Black
4.4 BARREL
10mm Auto