Sig Sauer MCX SPEAR 7.62x51mm NATO 13" 1:10" Bbl Coyote Brown Optic Ready Pistol w/(1) 20rd Magazine PSPEAR-762-13B
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
13 inches
Caliber
.308 Win
Capacity
20+1
Finish Per Color
Coyote Tan
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Notify
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
AmmunitionDepot
In stock
Visit Store
AR15Discounts
In stock
Visit Store
BattleHawk Armory
Brownells
DEGuns
EuroOptic
FirearmsDepot
GlobalOrdnance
GrabAGun
GritrSports
Guns.com
TheArmories
ImpactGuns
Out of stock
GUN.DEALS
View More At Gun.deals
Action
Semi-Auto
Barrel
Barrel Finish
Black
Barrel Length
13 inches
Bolt
Optics Ready
Yes
Caliber
.308 Win
Capacity
20+1
Frame
Frame Finish
Coyote Brown
Frame Material
Aluminum
General
Finish Per Color
Coyote Tan
Model
sig sauer mcxÂ
Type
Semi Auto Handguns - Tactical
Grip
Grips
Polymer
Hand Orientation
Right-Handed
Magazine
Magazine Type
AR-10
Magazines Included
1
Receiver
Receiver Finish
Coyote Cerakote
Rounds
Rounds
20
Safety
Safety
Ambidextrous AR-type Selector
Slide
Slide Finish
Coyote Brown
Stock
Stock Finish
Coyote
Stock Material
Synthetic
Leave a review:
Submit
Back In Stock
Notify
Related Products
(0)
RIO Ammunition HEAVY FIELD .410GA 3 INCH 11/16OZ #7.5 SHOT MAX DR 25 ROUNDS PER BOX
.410 Bore
25
25
From:
9
View Product
(0)
Pioneer Arms Hellpup 5.56 11.73" Barrel 30-Rounds 2 Magazines
5.56×45mm NATO
30+1
Black
From:
6
View Product
Sig Sauer P226 Legion 9mm DA/SA 4.4" MA Compliant Gray Pistol w/X-RAY3, SRT, R2 NS Plate & (3) 10rd Steel Mags 226RM-9-LEGION-R2
4.4"
9×19mm Parabellum
10+1
10
8
(5)
Beretta USA JAXA1F921TAC APX A1 Tactical 9mm Luger 21+1 4.80" Black Steel Threaded Barrel, Black Optic Cut/Serrated Slide, OD Green
Striker Action
4.8"
9×19mm Parabellum