• SIG RM400-SDI-16B-P M400 XSERIES 16
SIG RM400-SDI-16B-P M400 XSERIES 16" 5.56 SDI
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
16
Caliber
.223 Rem/5.56×45mm NATO
Capacity
30
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
BattleHawk Armory
BattleHawk Armory
In stock
Line 16
Visit Store
Brownells
Brownells
In stock
Line 16
Visit Store
BudsGunShop
BudsGunShop
DEGuns
DEGuns
EuroOptic
EuroOptic
FirearmsDepot
FirearmsDepot
GrabAGun
GrabAGun
Guns.com
Guns.com
GunZoneDeals
GunZoneDeals
PrimaryArms
PrimaryArms
ScopeList
ScopeList
Shooting Surplus
Shooting Surplus
Sportsmans Outdoor Superstore
Sportsmans Outdoor Superstore
TheArmories
TheArmories
TheRealGrit
TheRealGrit
GritrSports
GritrSports
Out of stock
ImpactGuns
ImpactGuns
Out of stock
Palmetto State Armory
Palmetto State Armory
Sportsman's Warehouse
Sportsman's Warehouse
Action
Semi-Auto
Barrel
Barrel Finish
Black FNC
Barrel Length
16
Barrel Material
Chrome / Moly Steel
Twist
1:7"
Caliber
.223 Rem/5.56×45mm NATO
Capacity
30
Dimensions
Overall Length
33.5"
Overall Width
2.8"