• Radical Firearms 5.56 Semi-Automatic AR Pistol w/ 10" RPR, Hardcoat Anodized Black/Black Nitride - FP10.5-5.56M4-10RPR
2 Reviews
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
10.5
Caliber
5.56×45mm NATO
Capacity
30
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Compare prices
Specification
Reviews (2)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
BattleHawk Armory
BattleHawk Armory
In stock
Line 16
Visit Store
BudsGunShop
BudsGunShop
In stock
Line 16
Visit Store
DEGuns
DEGuns
FirearmsDepot
FirearmsDepot
GlobalOrdnance
GlobalOrdnance
GrabAGun
GrabAGun
GritrSports
GritrSports
Gunprime
Gunprime
Guns.com
Guns.com
GunZoneDeals
GunZoneDeals
PrimaryArms
PrimaryArms
Shooting Surplus
Shooting Surplus
TheArmories
TheArmories
ImpactGuns
ImpactGuns
Out of stock
Palmetto State Armory
Palmetto State Armory
Out of stock
ShootersChoiceSC
ShootersChoiceSC
Action
Semi-Auto
AR-15/M4
Buffer Tubes
Pistol
Barrel
Barrel Extension
M4 Feed Ramps
Barrel Finish
Melonite
Barrel Length
10.5
Barrel Material
4140 Chrome Molybdenum Vanadium Steel
Barrel Profile
M4
Muzzle Attachment
A2 Flash Hider
Twist
1
Bolt
Forward Assist
Yes
Caliber
5.56×45mm NATO
Capacity
30
Dimensions
Overall Length
26.125"