• Kriss Vector Gen II CRB 10mm Semi-Automatic Rifle, Black - KV10-CBL20
3 Reviews
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
16in
Caliber
10mm Auto
Capacity
15+1
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Compare prices
Specification
Reviews (3)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
AmmunitionDepot
AmmunitionDepot
In stock
Line 16
Visit Store
BattleHawk Armory
BattleHawk Armory
In stock
Line 16
Visit Store
BudsGunShop
BudsGunShop
DEGuns
DEGuns
FirearmsDepot
FirearmsDepot
GlobalOrdnance
GlobalOrdnance
GrabAGun
GrabAGun
GritrSports
GritrSports
Gunprime
Gunprime
Guns.com
Guns.com
GunZoneDeals
GunZoneDeals
Palmetto State Armory
Palmetto State Armory
PrimaryArms
PrimaryArms
Pro2A Tactical
Pro2A Tactical
Shooting Surplus
Shooting Surplus
TheArmories
TheArmories
TheRealGrit
TheRealGrit
Brownells
Brownells
Out of stock
Sportsman's Warehouse
Sportsman's Warehouse
Out of stock
Action
Semi-Auto
Barrel
Barrel Finish
Black Nitride
Barrel Length
16in
Barrel Material
4141 Chrome Molybdenum Steel
Twist
1:10"
Caliber
10mm Auto
Capacity
15+1
Dimensions
Overall Length
36.875"
General
Finish Per Color
Black
Model
Vector Gen II CRB}kriss vector
Product Line
Vector Gen II CRB
State Compliance
Colorado Compliant
Type
Centerfire
Grip
Grips
Polymer
Hand Orientation
Right-Handed
Magazine
Magazine Type
Glock Compatible
Receiver
Receiver Finish
Receiver Material
Polymer
Safety
Safety
Ambidextrous
Sights
Sights
Flip Up
Stock
Stock
6 Position