• WTHBY 3WACT65PPR4B 307 ALPINE CT 6.5 PRC 24MB
Compare Prices
Price Alert
Action
Bolt Action
Barrel Length
22"
Caliber
6.5mm PRC
Capacity
3
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
BattleHawk Armory
BattleHawk Armory
In stock
Line 16
Visit Store
FirearmsDepot
FirearmsDepot
In stock
Line 16
Visit Store
GrabAGun
GrabAGun
GunZoneDeals
GunZoneDeals
Cabelas
Cabelas
Out of stock
Palmetto State Armory
Palmetto State Armory
Out of stock
Sportsman's Warehouse
Sportsman's Warehouse
Action
Bolt Action
Barrel
Barrel Length
22"
Threaded
Yes
Twist
1:8"
Caliber
6.5mm PRC
Capacity
3
Dimensions
Overall Length
43.5"
General
Product Line
Model 307 Alpine CT
Type
Centerfire
Grip
Hand Orientation
Right-Handed
Stock
Length of Pull
13.5"