Compare Prices
Price Alert
Action
Bolt
Barrel Length
24in
Caliber
6.5mm WBY RPM
Capacity
4+1
Finish Per Color
Tungsten
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
AmmunitionDepot
AmmunitionDepot
In stock
Line 16
Visit Store
BattleHawk Armory
BattleHawk Armory
In stock
Line 16
Visit Store
DEGuns
DEGuns
FirearmsDepot
FirearmsDepot
GlobalOrdnance
GlobalOrdnance
Guns.com
Guns.com
Palmetto State Armory
Palmetto State Armory
Sportsman's Warehouse
Sportsman's Warehouse
TheArmories
TheArmories
TheRealGrit
TheRealGrit
GrabAGun
GrabAGun
Out of stock
ImpactGuns
ImpactGuns
Out of stock
Action
Bolt
Barrel
Barrel Finish
Cerakote Tungsten
Barrel Length
24in
Barrel Type
Fluted
Muzzle Type
Accubrake ST Muzzle Brake
Twist
1:8"
Caliber
6.5mm WBY RPM
Capacity
4+1
Dimensions
Overall Length
46.25"
General
Finish Per Color
Tungsten
Model
Mark V Accumark Pro}weatherby mark v accumark
Product Line
Mark V Accumark Pro
Type
Centerfire
Grip
Hand Orientation
Right-Handed
Receiver
Receiver Finish
Cerakote Tungsten
Receiver Material
Steel
Rounds
Rounds
4
Sights
Sights
Drilled & Tapped For Scope Base
Stock
Drop at Comb
0.2"
Drop at Heel
0.2"