3 Reviews
Compare Prices
Price Alert
Action
Bolt
Barrel Length
24in
Caliber
6.5mm WBY RPM
Capacity
4+1
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Compare prices
Specification
Reviews (3)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
Cabelas
Cabelas
In stock
Line 16
Visit Store
BattleHawk Armory
BattleHawk Armory
In stock
Line 16
Visit Store
DEGuns
DEGuns
FirearmsDepot
FirearmsDepot
GlobalOrdnance
GlobalOrdnance
GrabAGun
GrabAGun
Guns.com
Guns.com
Palmetto State Armory
Palmetto State Armory
Pro2A Tactical
Pro2A Tactical
Shooting Surplus
Shooting Surplus
TheRealGrit
TheRealGrit
Basspro
Basspro
Out of stock
GritrSports
GritrSports
Out of stock
ImpactGuns
ImpactGuns
Sportsman's Warehouse
Sportsman's Warehouse
Action
Bolt
Barrel
Barrel Finish
Cerakote Graphite Black
Barrel Length
24in
Barrel Material
Stainless Steel
Barrel Type
Fluted
Muzzle Type
Accubrake ST Muzzle Brake
Twist
1:8"
Caliber
6.5mm WBY RPM
Capacity
4+1
Dimensions
Overall Length
46.25"