Magnum Research Magnum Lite SwitchBolt .22lr Semi-Automatic AR-15 Rifle, Black Pepper - SSEBP22G
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
17in
Caliber
.22 LR
Capacity
10+1
Finish Per Color
Black
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Notify
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
BattleHawk Armory
In stock
Visit Store
BudsGunShop
In stock
Visit Store
DEGuns
FirearmsDepot
GlobalOrdnance
GrabAGun
GritrSports
Guns.com
Palmetto State Armory
PrimaryArms
Shooting Surplus
TheRealGrit
Cabelas
Out of stock
Basspro
Out of stock
ImpactGuns
Sportsman's Warehouse
GUN.DEALS
View More At Gun.deals
Action
Semi-Auto
Barrel
Barrel Finish
Black
Barrel Length
17in
Muzzle Type
Crowned
Caliber
.22 LR
Capacity
10+1
Dimensions
Overall Length
35.13"
General
Finish Per Color
Model
Magnum Lite SwitchBolt
Product Line
Magnum Lite SwitchBolt
Type
Rimfire
Grip
Hand Orientation
Right-Handed
Magazine
Magazine Type
Rotary
Receiver
Receiver Finish
Receiver Material
6061 T6 Forged Aluminum
Rounds
Rounds
10
Safety
Safety
2-Position Crossbolt
Sights
Sights
Drilled & Tapped For Scope Base
Stock
Stock
Laminate black/gray
Stock Finish
Black Pepper
Stock Material
Laminate
Leave a review:
Submit
Back In Stock
Notify
Related Products
(0)
19
.22 WMR
9
From:
5
View Product
(1)
Kel-tec SU16CA .223 Rem/5.56 Semi-Automatic AR-15 Rifle - SU16CAGRN
16"
5.56×45mm NATO
10
From:
6
View Product
(4)
Kel-tec .223 Rem/5.56 Semi-Automatic AR-15 Rifle - SU16C
16in
5.56×45mm NATO
8
(2)
Henry Single Shot .44 Mag/.44 Spl Break Open Rifle, Brown - H015-44
Break Action
22in