• DANIEL DEFENSE DD4 M4A1 RISIII .223 REMINGTON/5.56X45MM NATO 14.5" 32RD BLACK WELDED
Compare Prices
Price Alert
Action
Semi-Auto
Barrel Length
16in
Caliber
.223 Rem/5.56×45mm NATO
Capacity
32
Finish Per Color
Black / Flat Dark Earth
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
BattleHawk Armory
BattleHawk Armory
In stock
Line 16
Visit Store
Brownells
Brownells
In stock
Line 16
Visit Store
BudsGunShop
BudsGunShop
DEGuns
DEGuns
EuroOptic
EuroOptic
GrabAGun
GrabAGun
GritrSports
GritrSports
Guns.com
Guns.com
GunZoneDeals
GunZoneDeals
PrimaryArms
PrimaryArms
Shooting Surplus
Shooting Surplus
TheArmories
TheArmories
TheRealGrit
TheRealGrit
ImpactGuns
ImpactGuns
Out of stock
Palmetto State Armory
Palmetto State Armory
Out of stock
Sportsman's Warehouse
Sportsman's Warehouse
Action
Semi-Auto
Barrel
Barrel Finish
Black
Barrel Length
16in
Barrel Profile
M4
Muzzle Attachment
Twist
1:7"
Caliber
.223 Rem/5.56×45mm NATO
Capacity
32
Dimensions
Overall Length
32.25"