Compare Prices
Price Alert
Bullet Type
Soft Point
Caliber
.40 S&W
Grains
97 grain
Rounds
20
Sign up if you would like to be notified of discounts on this product
Notify
Compare prices
Specification
Reviews (0)
Notify When In Stock
Price Drop Alert
AmmunitionDepot
In stock
Visit Store
Botach
In stock
Visit Store
BudsGunShop
Cheaper Than Dirt
Natchezss
Shooting Surplus
TheRealGrit
Cabelas
Out of stock
FirearmsDepot
Out of stock
GrabAGun
Palmetto State Armory
ScopeList
Sportsman's Warehouse
TrueShotGunClub
GUN.DEALS
View More At Gun.deals
Ammo
Bullet Type
Soft Point
Case
Steel
Grains
97 grain
Muzzle Energy
225 ft/lbs
Muzzle Velocity
1300 fps
Caliber
.40 S&W
General
Model
Cross Trainer Competition
Use
Range
Rounds
20
Leave a review:
Submit
Back In Stock
Notify
Related Products
(0)
Atlanta Arms Elite Rifle Ammunition 5.56Mm 55Gr V-Max 2900 Fps 50/Ct E55655VMAXBX
5.56×45mm NATO
Capacity:
50
Finish Per Color:
Brass
50
From:
5
View Product
(0)
Atlanta Arms Elite Rifle Ammunition 5.56M 60Gr V-Max 50Rd E55660VMAXBX
5.56×45mm NATO
Capacity:
Finish Per Color:
Brass
From:
5
View Product
Barnes Bullets VOR-TX Brass .45 ACP 180 Grain 20-Rounds JHP
Jacketed Hollow Point (JHP)
.45 ACP
185 grain
15
Christensen Arms Mesa FFT Titanium .308 Win 20" 1:10" Bbl Carbon w/Metallic Gray Accents Rifle 801-01127-00
Action:
Bolt
Barrel Length:
20"